Elkerülhetetlennek tűnik a fenntarthatatlannak tűnő magyar vízhálózat nagy részének állami tulajdonba adása, és ebből is csak a NER-közeli vállalkozók profitálhatnak.
Erősen mutyigyanúsnak tűnnek azok a beruházások, amelyek elgáncsolása miatt a helyi fideszesek szokatlan vehemenciával nekimentek a XV. kerületi polgármesternek. Mindegyik közpénzből finanszírozott munka váratlanul tízmilliós tételekben drágulni kezdett, a pályázó cégek ajánlataiban fura egyezések voltak – tudta meg a hvg.hu. A kerületi vezető ezért feltette a kérdést saját embereinek: miért nem törik magukat azon, hogy lefaragják az árakat. Erre fegyelmi indult ellene, és ma fel is függeszthetik tisztségéből.
370 millió közpénzbe fájt annak a várbeli ingatlannak a felújítása, amit Zsidai Zoltán Roy négyzetméterenként 1670 forintért bérel. Vagy 340 millióba, ugyanis a Budavári Önkormányzat kissé belezavarodott a számolásba. Közel két hónapba telt, de végül elárulták, mennyi pénz ment el a gasztrovállalkozó által üzemeltetett hotel-étterem-iroda-bolt-üzlet épületének felújítására.
A budai Vár egyik legszebb terén bérel éttermet, 5 lakást, irodát és üzletet Zsidai Zoltán Roy az önkormányzattól. Nem rokkan bele, az ár ugyanis kifejezetten barátinak mondható. Zsidai ráadásul turistamágnesnek tűnő teraszt nyithatott közvetlenül az I. kerületi Városháza mellett, amihez grátisz nyilvános WC is járt. A gasztrovállalkozó szerint a szezonon kívül is a Vár szívében tárolt fabódéjuk és állványzat passzol a világörökségi városképbe, és minden szabályos.
A két éve zajló állóháború áldozata lett Esztergom, amely szerdán egy állami inkasszó után fizetésképtelenné vált. Míg tavaly a volt polgármester, Meggyes Tamás mindenkit meglepő húzása miatt kapcsolták le a közvilágítást, állt le a gyerekek étkeztetése, most Tétényi Éva taktikázása miatt állt elő a csődhelyzet. Viszont ez a jelenlegi polgármestert erősíti, ugyanis az állam kénytelen lesz új adósságrendezést elrendelni, amivel Tétényi kilőheti Meggyesék tavaly alkotott, őt gúzsba kötő programját.
Január 1-jétől állami tulajdonná válik a megyei önkormányzatok vagyona, állami tulajdonba kerülnek a ma megyei önkormányzati fenntartású intézmények, azok vagyona, valamint a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő egészségügyi intézmények vagyona is, az állam pedig átveszi a hozzájuk kapcsolódó közfeladatokat és közszolgáltatásokat. Az állam ugyanakkor átvállalja a megyei önkormányzatok mintegy 180 milliárd forintos adósságát.
Az LMP feljelentést tesz a megyei önkormányzatok vagyonának állami tulajdonba vétele miatt. Az ellenzéki párt szerint az ügyben felmerül a hivatali visszaélés és a hűtlen kezelés gyanúja - írták pénteki közleményükben.